28 C
İstanbul
Cumartesi, Eylül 23, 2023

Martaş Otomotiv’den Antalya’ya Yeni Lojistik Merkezi

Yatırımda Hız Kesmeyen Martaş Otomotiv, Yedinci Dağıtım Merkezini Antalya’ya Açtı!

Martaş Otomotiv, ülke genelindeki dağıtım ağını güçlendirmeye yönelik çalışmaları kapsamında 2021 yılına da yatırımla başladı. Geçtiğimiz yıl İstanbul Avrupa Yakası ve Samsun’da iki yeni dağıtım merkezi açan Martaş Otomotiv, son olarak Antalya’da yeni bir dağıtım merkezi daha açtı. 2.500 metrekaresi açık alan olmak üzere toplamda 5.000 metrekare alan üzerine kurulan Martaş Otomotiv Antalya Dağıtım Merkezi, teknolojik ekipmanlarıyla tam donanımlı bir lojistik merkezi olarak, başta Antalya olmak üzere çevre illerdeki taleplere hızla yanıt vermeye başladı. Martaş Otomotiv, yaptığı son yatırımla birlikte Türkiye genelinde dağıtım merkezi sayısını ise 7’ye çıkardı.

Türkiye’nin en köklü otomotiv yedek parça dağıtım markalarından Martaş Otomotiv, ülke genelindeki dağıtım ağını güçlendirmek üzere yaptığı yatırımlara devam ediyor. Geçtiğimiz sene pandemiye rağmen yatırımlarına ara vermeyerek İstanbul Avrupa Yakası ve Samsun’da iki yeni dağıtım merkezi açan Martaş Otomotiv, son olarak Antalya’da yeni bir dağıtım merkezi daha hizmete açtı. Martaş Otomotiv, bu sayede Adana ile birlikte Akdeniz Bölgesi’ndeki dağıtım merkezi ağını daha da güçlendirmiş oldu. 2.500 metrekaresi açık alan olmak üzere toplamda 5.000 metrekare alan üzerine kurulan Martaş Otomotiv Antalya Dağıtım Merkezi, teknolojik ekipmanlarıyla tam donanımlı büyük bir lojistik merkezi olarak, başta Antalya olmak üzere çevre illerdeki taleplere hızla yanıt vermeye başladı. Martaş Otomotiv, yaptığı son yatırımla birlikte Türkiye genelinde dağıtım merkezi sayısını ise 7’ye çıkardı.

“Aynı gün içerisinde teslimat yaparak stok alışkanlıklarını değiştirdik”

Konuyla ilgili bilgiler veren Martaş Otomotiv Genel Müdürü Erdem Çarıkcı, “Geçtiğimiz yıl Samsun ve İstanbul Avrupa Yakası’nda iki yeni dağıtım merkezi açmıştık. Bu sene Antalya’daki merkezimizin açılışını gerçekleştirdik. Gerek yeni ürün gruplarına yönelik çalışmalarımız gerekse yeni dağıtım merkezlerimizle Türkiye genelinde çok daha kapsayıcıyız. Türkiye yedek parça pazarına sunulabilecek maksimum parçada ürünü sunarken, aynı zamanda ülkenin yüzde 80’ini kapsayan bir alan içerisinde bu parçaları aynı günde teslim edebiliyoruz. Böylece müşterilerimizin stok tutma alışkanlıklarını tamamen değiştirdik. Hedefimiz, daha fazla parçayı bünyemizde bulundurmak ve tek alışveriş noktası haline gelmek. Kısa bir süre içerisinde ise Türkiye’nin tamamına bir günde yedek parça tedariki sağlamak istiyoruz” dedi.

Martaş Otomotiv Hakkında

1980 yılında kurulan Martaş Otomotiv, binek ve hafif ticari araç grupları yedek parçaları konusunda bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren satış, pazarlama ve dağıtım firmasıdır. Bugün Türkiye’nin en büyük bağımsız yedek parça dağıtım merkezi konumunda bulunan firma Türkiye’nin yanı sıra, Avrupa ve Orta Asya’nın birçok ülkesine dağıtım yapmaktadır. Martaş Otomotiv, toplamda 60 bin metrekare alan üzerine kurulu, Avrupa Birliği Standartları’nda donatılmış, sektörün en modern ve teknolojik dağıtım merkezlerine sahiptir. 400’ü aşkın nitelikli personeli, 150 binin üzerinde referansı ve sürekli geliştirdiği ürün grubu ve projeleri ile yerli ve yabancı 150’den fazla markanın satış, pazarlama ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. “Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti” prensibi ile sürdürülebilir büyümeyi hedef edinen Martaş Otomotiv, Avrupa’nın en büyük yedek parça dağıtım organizasyonlarından ATR’nin de hissedar üyesidir.

GÜNCEL

- Advertisement -

SON HABERLER