25.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

CEVA Lojistik, SpedagInterfreight’ın Satın Alımıyla Afrika’da Büyümeye Devam Ediyor

  • SpedagInterfreight, Afrika odaklı, uluslararası yük taşımacılığı uzmanı CEVA Lojistik Afrika’nın 44 ülkesinde faaliyet gösteriyor. Bu satın alma, CEVA’nın Afrika’daki küresel büyüme stratejisindeyeni adımlar atması anlamına geliyor.

CEVA Lojistik, stratejik büyüme planının bir parçası olarak, Doğu Afrika’daki çeşitli ülkelerde faaliyet gösteren uluslararası lojistikfirmasıSpedagInterfreight’ın satın alımını tamamladı. CEVA, SpedagInterfreight’imerkezi İsviçre’de bulunan bir aile şirketi olan nakliye ve lojistik şirketi M+R SpedagGroup’tan satın aldı.

SpedagInterfreight, enerji, altyapı, yardım, destek, petrol ve gaz ile emtialar dahil olmak üzere, Doğu Afrika’daki en yetkin ve güvenilir lojistik sağlayıcılarından biri. Satın alma işleminintamamlanması sonucunda Kenya, Uganda, Tanzanya, Ruanda ve Güney Sudan’daki 24 yerleşim bölgesinde yaklaşık 400 çalışan CEVA’ya katılmış oldu.

CEVA, küresel erişimi ve yerel bilgi birikimini genişletiyor

CEVA Lojistik, SpedagInterfreight’ın yerel pazar anlayışını CEVA’nın önde gelen küresel ağına ekleyerek “küresel düşün, yerel hareket et” büyüme stratejisine bağlı kalmaya devam ediyor. Bu satın alma, Afrika’da 44 ülkede faaliyet gösteren CEVA’nın küresel uçtan uca lojistik kabiliyetini daha da artıracak; Afrika pazarının 2025 yılına kadar gelirinin önemli bir bölümünü oluşturmasını hedefleyen CEVA’yaDoğu Afrika’daki büyümesini hızlandıracak.

CEVA Logistics’inİcra Kurulu BaşkanıMathieuFriedberg, “Doğu Afrika’da SpedagInterfreight’ın katılmasıyla stratejik büyüme planımızdaki önemli bölgesel girişimleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu satın alma, yakın geçmişte satın aldığımız Ingram Micro CLS ve ColisPrivé ile birlikte, son iki yılda Afrika’daki organik büyümemiz ve Şirket Birleşme ve Satın Alma (M&A) faaliyetimizin mükemmel bir devamı niteliğindedir. Deneyimli yerel ekiplerimiz sayesinde, küresel ölçeğimiz çok çeşitlilik arz eden, duyarlı lojistik çözümler sunmamızı sağlamaktadır” dedi.

CEVA, IngramMicro’nun eski Commerce &Lifecycle Services (Ticaret ve Yaşam Döngüsü Hizmetleri) işletmesini ve Fransa’nın önde gelen özel son mil sağlayıcısı ColisPrivé’yi satın alarak 20.000’den fazla yeni çalışanı bünyesine almıştı.

Bunun yanı sıra,CEVA’nın bünyesinde bulunduğu CMA CGM Group Nisan ayında otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri ve multimodal tedarik zinciri çözümlerinde uluslararası bir uzman olan GEFCO’nunsermayesinin yaklaşık yüzde 100’ünü satın almak için bir anlaşma da imzalamış, Avrupa Komisyonu, nihai onayı beklemeksizin, Gruba GEFCO’nun sermayesini doğrudan satın alma yetkisi vermişti.

GÜNCEL

- Advertisement -

SON HABERLER