25.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Lojistik Sektörüne Continental’den Tam Destek

Lojistik ve nakliye sektöründe, taşınan ürünlerin tam zamanında teslim edilmesi büyük önem taşır. Bu sektörde hizmet veren şirketlerin en büyük maliyet kalemleri ise zaman, lastik ve yakıt giderleridir. Continental, ileri teknolojiyle tasarladığı HDR2 ED lastikleri ve ContiPressureCheck ile lojistik sektörüne zaman ve maliyet tasarrufu sunarken, kilometrelerce yol yapan araç sürücülerinin  yolda güvende hissetmelerini sağlıyor.

Lojistik sektörü teslimatı söz verilen zamanda gerçekleştirmek için üst düzeyde performans gösterirken, lastik ve yakıt gibi önemli maliyet kalemlerinde verimlilik sağlamak için de sürekli çözüm üretmek durumunda kalıyor. Filoların en büyük gider kalemlerini lastik bakımı maliyetleri ve lastik kayıpları oluşturuyor. 100’e yakın filosuyla yılda ortalama 7 milyon 200 bin km yol yapan Şekercan Lojistik, Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının soğuk zincir, gıda, ilaç ve dondurulmuş ürünlerini Continental’in ileri teknoloji lastiklerinin yol arkadaşlığı ile tam zamanında teslim ediyor.

HDR2 ED güvenli sürüşün yanı sıra yakıt ve zaman tasarrufu da sağlıyor

Filolarındaki araçlarında kullandıkları lastik ömrünün ve yol tutuşunun kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Şekercan Lojistik Müdürü Ercan Şeker, “Araçlarımızda kullandığımız lastiklerin uzun ömürlü olması,  yakıt tasarrufu ve sürüş güvenliği sağlaması bizim için çok önemli. Sürücülerimiz HDR2 ED lastiklerinin fren ve ıslak zemin performansından oldukça memnun. Kullanmış olduğumuz diğer lastiklere göre daha kararlı yol tutuşu sağladığını ve sürüşlerinde konforu en üst seviyede yaşadıklarını bildiriyorlar. Continental HDR2 ED lastikleri, filo olarak tüm beklentilerimize en iyi şekilde yanıt veriyor. Sağladığı diğer hizmetlerle de zamandan tasarruf sağlıyor. Bu da işimizin aksamaması anlamında bize güç veriyor”  diyor.

“Sürücülerimiz ContiPressureCheck ile yolda kendilerini güvende hissediyor”

Continental’in lastik basınç kontrol sistemi ContiPressureCheck’in işlerini geliştirmede ve maliyetleri azaltmada kendilerine büyük fayda sağladığını söyleyen Ercan Şeker şöyle devam ediyor: “ContiPressureCheck ile lastiklerimiz her zaman doğru ve stabil basınçta olduğu için hem lastiklerimizin ömürleri uzadı hem de yakıttan tasarruf ediyoruz. Şekercan Lojistik olarak bu sistemin en önemli özelliğinin lastiğin ani hava kayıplarında sürücüyü uyararak erken müdahale şansı tanıması olduğunu söyleyebiliriz. Sürücülerimiz bize yaptıkları geribildirimlerde lastik sıcaklık ve havalarını sürekli aracı durdurup kontrol etmek yerine ekranda görmenin rahat hissettirdiğini söylüyorlar. Sistemin gerekli durumlarda kendilerini uyarmasından oldukça memnunlar, yolda zaman kaybı yaşamadan, güvenle ilerliyorlar. Lojistik sektörünün en büyük gideri olan lastik kayıplarından bu sistem sayesinde kurtulduk.  Continental sunmuş olduğu hizmet ve çözümlerle işimizi geliştirmemize büyük katkı sağladı.”

“Geliştirdiğimiz teknolojilerle verimliliği artırıyor, maliyetleri azaltıyoruz”

ContiPressureCheck ile filoların yanında yer aldıklarını söyleyen Continental Türkiye Ticari Operasyonlar Direktörü Egemen Atış ise şunları söyledi: “Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçisi Continental olarak ileri teknoloji ürünlerimizle müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine yanıt veriyoruz. Lastiklerimiz farklı araçlar, iklimler, yol koşulları, müşteri ve sürücülerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi. Geliştirdiğimiz teknolojilerle lastik verimliliğinin artmasını ve güvenli sürüş deneyimini hedefliyoruz.’’

GÜNCEL

- Advertisement -

SON HABERLER