18.6 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 18, 2024

DHL Express, 2021’de Dünyanın En İyi İşverenleri arasında gösterildi

  • Dünyanın lider ekspres taşımacılık hizmetleri sağlayıcısı, her kıtada temsil edilen ve 48 ülkede performansı tanınan dünyanın en iyi işverenlerinden biri oldu
  • DHL Express, üst üste yedinci kez Dünyanın En İyi İşverenleri arasında yerini aldı

Lider uluslararası ekspres taşımacılık hizmetleri sağlayıcısı DHL Express, bir kez daha dünyanın en iyi işverenleri arasında yerini aldı. Şirket bu yıl Top Employers Institute tarafından 48 ülkede ve Antarktika hariç dünyanın her kıtasında en iyi işveren olarak belgelendi. Top Employers Institute, özellikle Değer, İş Stratejisi, Etik ve Dürüstlük alanlarında DHL’in güçlü performansını vurguladı.

Dünya çapında bu kadar çok ülkede en iyi işveren olarak tanınmanın mutluluğunu yaşıyoruz

Konuyla ilgili bir açıklama yapan DHL Express CEO’su John Pearson, “Tutkulu ve güçlü çalışanlarımız sayesinde küresel ticaretin sürmesini, hayatın pek çok alanı durma noktasına gelmişken müşterilerimizin işlerini devam ettirebilmesini sağlıyoruz. Çalışanlarımız, şirketimizin kalbinde yer alıyor ve güvenliklerini sağlamak da bizim için her zaman en öncelikli konu olmaya devam ediyor. Bu unvana layık bulunmak, çalışanlarımız için dünyanın en uluslararası şirketinde gelişebilecekleri ve ilerleyebilecekleri harika koşulları yaratma çabalarımızın tanınması anlamına geliyor.”

DHL Express her yıl dünya çapındaki çalışanlarına milyonlarca Euro’luk yatırım yapıyor. Şirket, ekiplerinin çalışma koşullarını sürekli iyileştirmek ve uluslararası işgücünü müşterilere her gün en kaliteli hizmeti sunmak için ihtiyaç duydukları motivasyonu sağlayacak bilgi birikimiyle donatmak amacıyla çeşitli İK girişimleri yürütüyor. DHL ekibinin COVID-19 pandemisi sırasındaki olağanüstü çabalarından ötürü şirket dünya çapındaki her çalışanına bir defaya mahsus 300 Euro tutarında ikramiye ödedi.

DHL Express Global İK Başkan Yardımcısı Regine Buettner şu açıklamayı yaptı: “Çalışanlarımıza öncelik verme taahhüdümüzden ve bu sayede ardı ardına yedinci kez Dünyanın En İyi İşverenleri arasında yer alarak çok değer verdiğimiz bu unvana layık bulunmaktan büyük gurur duyuyoruz. Geçtiğimiz 12 ay, çoğunluğu pandemi döneminde ön saflarda görev yapan çalışanlarımız da dahil olmak üzere herkes için çok zorlu geçti. Böyle dönemlerde en yüksek işyeri standartlarını sağlama taahhüdümüzü sürdürmek her zamankinden daha büyük önem taşıyor. Bu bağlılığımızın böyle bir belgeyle ödüllendirilmesinden memnuniyet duyuyoruz.”

Lassen, “Her gün milyonlarca kişiye ulaşan, milyonların sevinmesini sağlayan tüm çalışanlarımızla gurur duyuyoruz”

Dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden biri olmanın yanı sıra her yıl düzenlenen en iyi işveren sıralaması çalışmalarında sürekli liste başı olmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını belirten DHL Express Türkiye CEO’su Claus Lassen, “Covid – 19 gölgesinde geride bıraktığımız yılda kendimizi, sınırlarımızı keşfetme fırsatı yakaladık. Bu süreçte DHL ailesi hiç olmadığı kadar büyük bir özveriyle çalışarak olmaz denilen pek çok şeyi başardı. Uluslararası tecrübemiz sayesinde çalışanlarımızı en son teknoloji ile donatmamıza, tüm sağlık önlemlerini almış olmamıza rağmen her gün milyonları yaptıkları teslimatlarla sevindiren çalışanlarımızla gurur duyuyoruz. Yaptığımız işin önemini bilen bu doğrultuda gece gündüz demeden çalışan dünya genelinde yer alan tüm çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. DHL olarak odağında insan olan şirketimizin odağını değiştirmeden çalışmalarına devam edeceğini belirtmek isterim” dedi.

Top Employers Institute programı, şirketleri en iyi İK Uygulamaları Araştırmasına katılım bazında ve anket sonuçlarına göre belgeliyor. Anket; İnsan Kaynakları Stratejisi, Çalışma Ortamı, Yetenek Kazanma, Öğrenme, Sağlıklı Yaşam, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık gibi 20 konu başlığını kapsayan altı İK alanındaki uygulamaları değerlendiriyor.

————————-

Basın bültenini indirmek ve daha fazla bilgi edinmek için: www.dpdhl.com/pressreleases 

Bizi takip edin: www.twitter.com/DeutschePostDHL 

DHL – Dünyanın lojistik şirketi

DHL, lojistik sektörünün lideri bir dünya markasıdır. DHL bölümlerimizle yerel ve uluslararası paket teslimatı ve e-ticaret sipariş işleme ve kargo çözümlerinden uluslararası ekspres kargo, kara, hava ve deniz yolu taşımacılığı ve endüstriyel tedarik zinciri yönetimine kadar rakipsiz bir lojistik hizmetler portföyü sunuyoruz. DHL olarak dünya çapında 220’den fazla ülke ve bölgede yaklaşık 380.000 çalışanımızla insanları ve işletmeleri güvenli ve emniyetli bir şekilde birbirine bağlayarak küresel ticaret akışlarının sürdürülebilir olmasını sağlıyoruz. Gelişmekte olan pazarlar ile teknoloji, yaşam bilimleri ve sağlık, mühendislik, üretim ve enerji, oto-mobilite ve perakende dahil pek çok sektör için özel çözümler sunan DHL, kararlı bir şekilde “globalleşen dünyanın lojistik sağlayıcısı” olarak konumlanıyor.

DHL bir Deutsche Post DHL Group şirketidir. Grubun 2019 yılı cirosu 63 milyar Euro’nun üzerindedir.

GÜNCEL

- Advertisement -

SON HABERLER