28.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

RENAULT TRUCKS T, T HIGH, C & K 2021 SERİLERİ : DAHA GÜVENLİ, DAHA GÜVENİLİR VE DAHA VERİMLİ

Renault Trucks, 2021 yılında T, T High, C ve K serilerinde yenilikler yaparak sürüş konforu, araç içi konfor, güvenlik ve verimlilik bakımından büyük avantajlar sağlıyor. Bu yenilikler, Renault Trucks’ın 2013 yılında ürün yelpazesinin tamamen yenilenmesinden bu yana gerçekleştirilen en önemli gelişmeler oluyor.

  • Daha cesur dış görünüm

Renault Trucks, 2021 yılında, özellikle alt gövde bölümünün boyalı yüzey kısmını artırmak için boyutları küçültülmüş farlar ile daha iddialı bir tarz benimseyerek araçlarının dış görünümünde değişikliğe gidiyor. Yeni bal peteği şeklindeki ızgara, 2021 Renault Trucks’ın daha modern ve şık tasarımını tamamlıyor.

  • Geliştirilmiş araç içi ve sürüş konforu

Yeni çok yönlü direksiyon kolonu

Araçlar, üç eksenli yeni bir ayarlanabilir direksiyon kolonu ile donatılıyor. Bu, sürücülerin vücut şekillerine, ihtiyaçlarına veya kişisel tercihlerine göre uyarlanmış en uygun sürüş pozisyonunu ayarlamalarını sağlıyor.

Direksiyon kolonu, direksiyon simidinin hem konumunu hem de yüksekliğini belirleyen tek bir ayak pedalı yardımıyla ayarlanıyor. İki eliniz direksiyonda iken ayarlama ve hızlı kilitleme imkanı, hassasiyeti ve güvenliği garanti ediyor. Buna ek olarak, kolondaki anahtarlı çalıştırma sistemi, bir marş (start/stop) düğmesi ile değiştiriliyor.

Yeni modüler koltuklar

Ağır vasıta sürücüsü, günde ortalama dokuz saatini direksiyon başında geçirdiğinden, koltukların aracın ömrü boyunca konforlu kalması ve her sürücüye uygun olması gerekiyor. Bu nedenle, Renault Trucks, koltuk serisini yeniden tasarladı. Artık kombinasyon seçimi ve seçenekler bakımından tam esneklik sağlayan modüler bir alternatif yelpazesi sunuyor.  Renault Trucks, ayrıca her gün araca binmeye ve araçtan inmeye dayanacak şekilde tasarlanmış yeni kumaşları da piyasaya sürüyor. İsteğe bağlı olarak deri versiyonu da bulunuyor.

Artırılmış saklama kapasitesi

Renault Trucks T, T High, C ve K serilerinin 2021 modelleri, yeni saklama çözümleri de sunuyor.

Renault Trucks, aynı anda birkaç cihaza erişim sağlayan ve bunları iki USB-C soketi ile şarj edebilen, sürücünün kolayca erişebileceği şekilde yerleştirilmiş bir tablet ve akıllı telefon tutucusu ekledi. Ayrıca, yeni A4 büyüklüğünde bir evrak saklama çekmecesi de ilave edildi.

Yolcu tarafında, toplam 7 litre kapasiteli (2 litrelik soğutmalı alan dahil) iki saklama alanı bulunuyor.

Yeniden tasarlanmış ev konforunda uyuma alanı

Kamyon, bir sürücünün sadece çalışma aracı değil, aynı zamanda dinlendikleri ve uyudukları bir alandır. Bu nedenle yatağın kalitesi çok önemlidir. Renault Trucks, sürücünün rahatı ve ekipmanın daha uzun ömürlü olması için, “Serenity” yatağının kalınlığını %13 oranında artırıyor ve yay sayısını iki katına çıkartıp daha iyi vücut ağırlığı dağılımı sunarak optimum destek sağlıyor. İsteğe bağlı olarak, yıkanabilir Memory Foam (hafızalı sünger) yatak pedi eklenebiliyor. Zemininden ayrı olan yatak, lastikli çarşaf kullanımına olanak tanıyor.

Daha fazla konfor için elektronik cihazların şarj edilmesini kolaylaştırmak ve dinlenme esnasında sürücünün bu cihazlara kolayca erişmesini sağlamak adına yatak alanına iki USB-C soketi de ekleniyor.

Son olarak Renault Trucks, Fransız üretici Focal ile işbirliği yaparak kabindeki ses kalitesini iyileştirmek amacıyla hi-fi ekipman ve hoparlör tedariki sağlıyor.

  • Sürücüler, yükler ve diğer yol kullanıcıları için arttırılmış güvenlik

Renault Trucks T, T High, C ve K serilerinin geliştirilmesinde, sürücülerin ve diğer yol kullanıcılarının yüksek güvenlikleri de temel odak noktası oldu.

Yeni Renault Trucks T, T High ve C serileri, standart olarak LED farlarla donatılıyor. Doğal ışığa daha yakın olduğu için LED far, kontrast ve renklerin sürücüler tarafından daha iyi algılanmasını sağlıyor. Bu da gece görüş kabiliyetini ve dolayısıyla güvenliği önemli ölçüde artırıyor. LED teknolojisinin bir diğer avantajı, güvenilir ve uzun ömürlü oluşu. LED farın ömrü, sıradan bir ampulden otuz kat daha fazla oluyor.

Ayrıca, geceleri araca binerken ve araçtan inerken sürücü güvenliğini arttırmak için kapı eşiğini aydınlatmak üzere kapıların iç kısmına ilave LED lambalar yerleştiriliyor.

Sürücülerin, yüklerinin ve diğer yol kullanıcılarının optimum güvenliği için izinsiz girişleri önleyen mekanik   sistem (güvenlik kapısı kilidi), kameralar ve varlık sensörlerinin yanı sıra yayaların ve bisiklet sürücülerinin mükemmel şekilde görülebilmesini sağlayan görüş kapıları dahil olmak üzere bir dizi seçenek mevcut.

Son olarak, acil durum park freni, sürücü kabini terk ettiğinde kamyonu durdurmak için tekerlek kilidini otomatik olarak devreye alarak beklenmedik araç hareket riskini azaltıyor.

  • Düşük yakıt tüketimi ve optimize edilmiş bakım

%3’e kadar yakıt tasarrufu

İlk olarak, ön ızgara çevresinde kabinin aerodinamiği geliştirilirken hava akışını iyileştirmek için çamurluk kemeri çevresine uzatma parçaları eklendi.

İkinci olarak araçlar, yakıt tüketimini daha da düşürmek için yeni teknoloji ile donatılıyor. Bu teknolojiler, iki seçilebilir sürüş modu bulunan optimize edilmiş bir sabit hız kontrol sistemini içeriyor. Varsayılan mod olan “Eko açık” modu hızlanma, vites değiştirme, sabit hız kontrolünü ve yavaşlamayı ayarlayarak yakıt tüketimini iyileştirirken, “Eko kapalı” modu sürücülerin sürüş modunu değiştirmesine olanak tanıyor. Sürücülere, sürüş tarzları hakkında gerçek zamanlı bilgi veren bir gösterge bulunuyor.

Yeni “Pulse and Glide” (Hızlanma ve Boşa Alma) fonksiyonu, aracın hızını Sabit Hız Kontrolü ayar noktası civarında tutarak (+/- 2 km/sa) yakıt tüketimini daha da azaltıyor.

Son olarak, yeni Renault Trucks T ve T High serisi araçlar, standart olarak yakıt ekonomisi açısından piyasadaki en verimli lastik olan A sınıfı lastiklerle donatılıyor.

Uzatılmış bakım aralıkları

Kullanıma ve kilometreye bağlı olarak, 13 litre Euro VI Step E motorlarla donatılmış araçlar için önceki modellere göre yüzde 50’ye kadar daha uzatılmış bakım aralıkları sunuluyor. Bu da sözleşmeli bakım maliyetlerinin (işçilik ve parça) düşmesine, araçlara özel bakım programları sayesinde daha az servis ziyareti ve ek yakıt tasarrufu sağlıyor.

GÜNCEL

- Advertisement -

SON HABERLER