19.9 C
İstanbul
Perşembe, Nisan 25, 2024

Kocaeli’nin yeni otobüsleri geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandıracağı 129 otobüsten 20’si Kocaeli’ye ulaştı. İlk partisi gelen otobüslerin kalan kısmı parçalar halinde Kocaeli’ye getirilerek Büyükşehir yetkililerine teslim edilecek. 84 adet 12 metre ve 36 adet körüklü CNG (Sıkıştırılmış doğalgaz) yakıtlı ve alçak tabanlı (A grubu) BMC, 7 adet 12 metrelik (C grubu) Mercedes ve 2 adet 8 metrelik (B grubu) Otokar marka otobüsün yıl sonuna kadar Büyükşehir’e teslim edilmesi planlanıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr.TahirBüyükakın, müjdeli haberi dün akşam saatlerinde sosyal medya hesaplarından duyurarak, “Yeni otobüslerimiz geliyor”dedi. #ÇalışıncaOluyor etiketiyle paylaşımda bulunan Başkan Büyükakın, “Bu daha başlangıç” ifadelerini kullanarak araçların seyir halindeki görsellerini paylaştı.

Başkan Büyükakın, 6 Eylül’de yaptığı paylaşımda da “Yeni otobüsler hazırlanıyor…Çok Yakında” diyerek otobüslerin yakında zamanda teslim edileceği mesajını vermişti.Yeni otobüsler, trafik yükünü azaltırken daha konforlu ulaşım imkânı sunacak.

Kaynak: www.tasimadunyasi.com

GÜNCEL

- Advertisement -

SON HABERLER