25.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Kâmil Koç, Goodyear güvenliğiyle yola devam dedi

Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, sadece ürünleriyle değil, filolar için geliştirdiği lastik servis çözüm ve hizmetleriyle de öne çıkıyor. Bu önemli hizmetleri tercih eden markalardan biri de Kâmil Koç oldu. Türkiye’nin ilk karayolu yolcu taşıma şirketi olan ve 96 yıldır faaliyetlerini sürdüren Kâmil Koç, dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear ile önemli bir iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği kapsamında Goodyear, Kâmil Koç için toplamda 23 kez saha çalışması gerçekleştirdi ve 51 araçta toplam 170 adet lastiği test etti. Proje sonunda önemli kazanımlar elde eden Kâmil Koç, lastik alanında hem güvenlik hem de maliyet anlamında önemli iyileştirmelere de imza atmış oldu.

Kâmil Koç, Goodyear ile yürüttüğü çalışmayla araçlarının lastik diş derinlikleri, lastik hava basınçları, araç mekanik aksamında gözle görülebilecek unsurlar, herhangi bir olumsuzluk olup olmadığını gözlemlemek adına lastik kontrollerini gerçekleştirdi. Çalışmalar sırasında sadece lastik kontrolleri değil, aynı zamanda çalışma koşulları, araç bakım sıklıkları, sürücü beklentileri, saha koşulları, olumsuzluklara sebep olabilecek tüm riskler de araştırıldı. Projenin son aşamasında Goodyear, Sava ve Kelly markalı lastiklerin kilometre başı birim maliyetlerini rakiplere istinaden, filolara daha düşük maliyet sağladığı ve tercih edilmesi durumunda lastik operasyonunu daha düşük maliyetlerle yönetebileceklerini kanıtlanmış oldu. Goodyear’ın Kâmil Koç ile hayata geçirdiği iş birliği sonucunda filo yetkililerine “Fleet Force” Plaketi verildi.

Goodyear olarak, Kâmil Koç gibi sektörünün öncüsü ve lider markası tarafından tercih edilmekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Goodyear Lastikleri T.A.Ş Ticari Lastikler Direktörü Temel Doğanay, “Tek tedarikçi olarak hizmet vermediğimiz filoların bile lastik konusunda bizi referans noktası olarak değerlendirip, filo ürün ve hizmetlerimizden yararlanması bizler için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı oluyor. Goodyear olarak, Kâmil Koç markası ile önemli bir iş birliğine imza attık. İlerleyen süreçte bu önemli iş birliğinin kapsamını daha da geliştirmeyi diliyoruz” diye konuştu.

Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Türkiye Satın Alma Müdürü Mehmet Batı ise “Sektörün en köklü markalarından biri olarak Goodyear ile yaptığımız bu iş birliğinin yenilikçi vizyonumuzla örtüştüğünü düşünüyoruz. Kâmil Koç olarak, proje ile önemli kazanımlara imza attık. Bu önemli projede emeği geçen tüm Goodyear ekibine teşekkür ediyoruz dedi.

GÜNCEL

- Advertisement -

SON HABERLER