26.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Mercedes-Benz Türk Ventures, Mobilite Alanının Girişimcilerini Ağırladı

Mercedes-Benz Türk Ventures, düzenlediği Demo Day etkinliğinde mobilite alanındaki girişimcilerle bir araya geldi. Demo Day’de 10 start-up, mobilitenin ve teknolojinin sınırlarını zorlayan faaliyetlerini Mercedes-Benz Türk Ventures, Mercedes-Benz Türk AR-GE Merkezi yetkilileri ve Mercedes-Benz Türk yöneticileri ile diğer yatırımcılarla paylaşma fırsatı buldular.

Mercedes Benz Türk’ün mobilite alanındaki girişimlerin uluslararası ölçeklenebilir başarı hikâyelerine dönüşmesini desteklemek için kurduğu Mercedes-Benz Türk Ventures, Boğaziçi Ventures ve Simya Ventures’ın katılımıyla düzenlediği Demo Day ile 10 start-up’ı ağırladı. Girişimciler, mobilitenin ve teknolojinin sınırlarını zorlayan faaliyetlerini Mercedes-Benz Türk Ventures, Mercedes-Benz Türk yöneticileri ve Mercedes-Benz Türk AR-GE Merkezi ekipleri ile diğer yatırımcılarla paylaşma fırsatı buldular.

Mercedes-Benz Türk Ventures Demo Day’de konuşma yapan Mercedes-Benz Türk 2. El Otobüs ve Kamyon Satış Direktörü ve Mercedes-Benz Türk Ventures Kurucusu Didem Daphne Özensel; “Mercedes-Benz Türk Ventures olarak amacımız, operasyonlarımızda girişimcilerimiz ile kesişim noktaları bulmak ve hem bizim hem de ekosistemin fayda sağlayacağı ortak paydada bir araya gelmek. İşte tam da bu nedenle start-up ekosistemiyle yakın işbirliği içerisinde çalışarak, mobilite çözümlerinde devrim yaratacak fikirleri ve faaliyetlerini destekliyoruz. Bugün de 10 start-up’ı burada ağırlamaktan büyük heyecan duyuyoruz. İş birliği ve ortaklıklar, inovasyonu hızlandırmanın ve değer yaratmanın anahtarıdır. Bu bağlamda, Mercedes-Benz Türk Ventures olarak sadece işbirliği sağlamak hedefini değil, aynı zamanda bilgi, tecrübe ve geniş ağımızı da girişimcilerle paylaşmayı önemsiyoruz. Çünkü biliyoruz ki hep birlikte daha güçlüyüz. Süreçte katkısı olan Boğaziçi Ventures ve Simya Ventures ekiplerine, değerli yönetici arkadaşlarıma ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

GÜNCEL

- Advertisement -

SON HABERLER