28.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

GIDA ALANINDA MİKRO DAĞITIM LİDERİ, RENAULT TRUCKS ÇEKİCİLERİ TERCİH ETTİ

 Türkiye’de mikro gıda dağıtımı alanında lider olan Prestij Dağıtım, yine Renault Trucks çekicileri ile operasyonlarına değer katıyor. 

Ağırlıklı olarak yurt içinde gıda taşımacılığı operasyonlarını sürdüren Prestij Dağıtım, frigofirik mikro dağıtımda liderliği ile gıda ve perakende sektörü için lojistik hizmeti sunuyor. Prestij, filosunda bulunan Renault Trucks çekicilerden memnuniyetleri doğrultusunda yine Renault Trucks T 460 araçlar alımlarına devam ediyor. 

Yeni 10 adet Renault Trucks T460 çekicilerin teslimat törenine Prestij Dağıtım Genel Müdürü Adem Akça, Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Baş ve Marmara Bölge Müdürü İbrahim Erdoğan ile Renault Trucks adına Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Genel Müdürü Mesut Süzer, Bölge Satış Sorumlusu Fuat Kara ve Şube Müdürü Ümit Kilit katıldılar. 

En önemli tercih nedenimiz, satış sonrası hizmetler 

Mikro dağıtım lojistik alanında özellikle de taşınan ürünler gıda ise operasyonların gecikme yaşanmadan, kesintisiz devam etmesi hayati önem taşıyor. Prestij Dağıtım Genel Müdürü Adem Akça, müşterilerinin lojistik süreçlerine tam uyumlu ve aksama yaşanmadan cevap verdiklerinin altını çizerek; “Bu noktada filo, büyük önem taşıyor ve araç alımlarımızda çok hassas davranıyoruz. Karar verme sürecinde ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek özellikteki araçları

değerlendirdiğinizde aslında ortalama olarak aynı spesifikasyonlara sahip olduklarını görüyorsunuz. Bu durumda diğer kriterlerin ve satış sonrası hizmetlerin önemi ortaya çıkıyor. Prestij Dağıtım olarak Renault Trucks’ın satış sonrası hizmetlerinden çok memnun olduğumuz için alımlarımıza devam ediyoruz” diye belirtti. 

Toplam sahip olma maliyeti, bir filo için önemli 

Adem Akça, pandemi döneminde gıda taşımacılığı ve zincir marketler alanında yüzde 30’luk bir iş hacmi artışı yaşadıklarını ancak karlılığa yansımasının bu kadar yüksek olmadığını belirtti; “Pandemi döneminde çalışanların mecburi karantina izinleri nedeniyle ek istihdamlar yapmak durumunda kaldık. Ayrıca pandemi önlemleri ile giderlerimiz de arttı. Bu küçük örnekte bile aslında karlılığınızın gider kalemlerinize bağlı olduğu görülüyor. Bu nedenle lojistik sektöründe önemli olan nokta, öz mal aracınızın satın alma maliyetinden çok satış sonrası bakım-onarım maliyetleri, hızlı servis desteği alabilmek ve yakıt tasarrufu gibi işletmenizin karlılığına katkıda bulunan değerler olmalı diye düşünüyoruz” dedi. 

Yakıt tasarrufu, cezbedici

Prestij Dağıtım, Türkiye’nin tüm bölgelerine taşımacılık yapıyor. Güzergahlara bağlı olarak yakıt tasarrufu oranları değişse de filolarında bulunan aynı konfigürasyonlara sahip farklı araçları değerlendirdiklerinde Adem Akça; “İlk Renault Trucks T çekicilerimizi 2017 yılında teslim aldık ve araçları kullandığımız süre boyunca yakıt tasarruflarını gözlemledik. Renault Trucks çekicilerimiz ile yakıt tüketimimiz ortalama olarak 100 km’de 26 lt bandında oluyor. Filomuzdaki diğer araçlarla kıyasladığımızda yakıt tüketiminden memnunuz” şeklinde açıkladı. 

Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, teslimat töreninde yaptığı açıklamada; “Renault Trucks olarak T serisi çekicilerimizin yakıt tasarrufundan, düşük arıza frekansları ve uygun bakım maliyetlerine kadar sunduğu toplam sahip olma maliyetlerimizin avantajlarından her zaman bahsediyoruz. Satış sonrası hizmetler de bu konuda en önemli noktada duruyor. Bu nedenle gelişmiş satış ve satış sonrası bayi ağımıza çok önem veriyoruz. Prestij Dağıtım gibi alanında uzman müşterilerimizden de bu konuda memnuniyetlerini duymak bizleri çok memnun ediyor” diye belirtti.

GÜNCEL

- Advertisement -

SON HABERLER