31.4 C
İstanbul
Salı, Temmuz 16, 2024

Allison Transmission, eGen Power Elektrikli Aks Portföyünü Geniş Yelpazedeki Araç Uygulamaları ve Pazarları İçin Geliştiriyor

Allison’ın eGen Power 100S Modeli, Orta ve Tandem Akslı Ağır Hizmet Araçları için Sunulurken 130D Modeli, Kuzey Amerika Dışındaki Pazarlarda Hizmet Verecek

Geleneksel, elektrikli hibrit ve tam elektrikli araç tahrik çözümlerinin lider tasarımcısı ve üreticisi Allison Transmission, tam elektrikli tahrik çözümleri portföyüne eGen Power 100S ve 130D e-Akslarını ekledi.

Allison Transmission Pazarlama, Satış ve Servis Kıdemli Başkan Yardımcısı John Coll; “Elektrifikasyon alanında her uygulama için tek bir model olamayacağına, Allison’ın hizmet verdiği uygulama ve pazar segmentlerine hitap etmek için geniş bir ürün gamı sunmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda elektrikli aks ailemizi genişletmeye devam ediyoruz” diye belirtti.

Allison, eGen Power 100D elektrikli aks pazara ilk sunulduğu 2020 yılından bu yana Kuzey Amerika’daki büyük OEM’lerin çoğuyla en ideal şekilde uygulamak ve gerekli geliştirmeleri yapmak üzere sıkı iş birlikleri gerçekleştirdi. Bu e-Aks, her biri 200 kilovattan daha fazla kesintisiz güç üretebilen ve maksimumda 648 kilovatlık toplam güç sağlayan iki elektrik motoruna sahip.

eGen Power 100D, ayrıca orta gövdede iki vitesli bir şanzıman ile ağır yükleri hareket ettirmek için gereken yüksek torku sağlarken aynı zamanda sabit sürüş hızında üstün verimlilik avantajı sunuyor. eGen Power 100D, 10,4 ton brüt aks ağırlığını destekleyebiliyor ve diferansiyel kilidi fonksiyonuna da sahip.

Ayrıca Allison, çift motorlu ürün gamını 100D’nin bir modeli olan, birçok ticari aracın 13 tonluk daha ağır brüt aks ağırlığına ihtiyaç duyduğu Avrupa ve Asya Pasifik pazarları için özel olarak tasarlanan eGen Power 130D’yi de kapsayacak şekilde genişletti. eGen Power 130D, daha yüksek aks başı yük kapasitesi ile daha önce eGen Power 100D için belirtilen güç değerleri de dahil olmak üzere aynı temel bileşenleri, performansı ve yaratılan değerleri koruyor.

eGen Power e-Aks portföyünü daha da genişleten Allison, serinin ilk tek motorlu modeli olan eGen Power 100S’yi de ürün yelpazesine katıyor. eGen Power 100D’nin motor, invertör ve vites değiştirme mekanizması gibi temel bileşenlerinden yararlanan 100S, hem 4×2 hem de 6×4 konfigürasyonlarında olağanüstü performans özellikleri sunuyor. 100S, 324 kw maksimum gücü ve tekerleklerde 23.500 Newton metrelik tork ile 212 kw kesintisiz güç üretmek için tek bir motor kullanıyor. 100S, 10,4 ton brüt aks ağırlığı aralığı sağlıyor ve iki vitesli paralel eksen şanzıman yapısı ile aracın ivmelenme ve otoyolda sabit hız taleplerini verimli bir şekilde karşılarken, %100 rejeneratif frenleme özelliği ile enerji geri kazanımını en üst düzeye çıkarıyor. 100S, eGen Power uygulamalarını okul servisleri, orta ve ağır hizmet tipi çekici ile atık toplama dahil 6×2 ve 6×4 kamyon uygulamalarını içerecek şekilde genişletiyor.

100D ve 130D çift motorlu e-Akslar gibi, 100S de kurulumu kolay ve mevcut kamyon şasisine kolayca entegre edilebilir daha fazla versiyonun geliştirileceği bir platformun üyesi. eGen Power e-Aks ailesi, aracın ömrü boyunca yüzde 100 bakım gerektirmeyecek şekilde tasarlanıyor, aracın hizmet dışı kalma süresini önemli ölçüde azaltıyor ve eGen Power’ın toplam sahip olma maliyeti avantajını artırıyor.

Allison’ın elektrikli tahrik çözümleri hakkında daha fazla bilgi için AllisonTransmission.com/ev-solutions adresini ziyaret edebilirsiniz.

GÜNCEL

- Advertisement -

SON HABERLER