26.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Allison Tam Otomatik Şanzıman Donanımlı Mercedes-Benz Atego Kamyonlar ile Sürüş Deneyimi

BAE’nin önde gelen medya mensupları ve fikir liderleri, Allison Transmission 3000 Serisi şanzıman donanımlı Mercedes-Benz Atego 4×4 kamyonlar ile beş gün boyunca sürüş testi gerçekleştirdi.

Geleneksel ve elektrikli araç tahrik çözümleri konusunda lider, ayrıca ticari ve savunma araçları için orta ve ağır hizmet tipi tam otomatik şanzımanlar alanında en büyük global üretici olan Allison Transmission, Daimler Ticari Araçlar MENA tarafından temsil edilen Mercedes-Benz Trucks ile birlikte, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) önde gelen medya mensuplarını ve fikir liderlerini, Allison 3000 Serisi şanzıman donanımına sahip Mercedes-Benz Atego 4×4’ü test etmeye davet etti.

Atego 1726 A 4×4 ile arazide test sürüşü gerçekleştirildi. Euro V emisyon normunda 6 silindirli sıralı motor, üç mekanik diferansiyel kilidi, 11.700 kg taşıma kapasitesi ile Atego, aynı zamanda Allison 3000 Serisi şanzımandan güç alıyor. Mercedes-Benz Atego, MENA bölgesinde Mercedes-Benz Trucks tarafından sunulan ürün portföyünün tam donanımlı bir modeli olarak ön plana çıkıyor.

Allison Transmission 3000 Serisi tam otomatik şanzıman, orta sınıf ticari araçlar için tasarlanıyor. Çeşitli uygulamalara uyum sağlamak ve verimli bir şekilde çalışmak üzere tasarlanan bu seri, dar veya geniş vites oranı ve yedi vites seçeneğine sahip. Motor tahrikli ek bir PTO ile gelişmiş araç frenlemesi sağlayan ve fren aşınmasını azaltan entegre bir output retarderi opsiyonel olarak sunuluyor. Operasyon, Allison’un prognostik yeteneklere sahip gelişmiş elektronik kontrolleri ile daha da geliştiriliyor.

Mercedes-Benz ve Fuso Trucks Satış Genel Müdürü Olaf Petersen, “Atego 4×4 kamyonumuza entegre edilen Allison 3000 serisinin yeni gelişimini yollarda görebilmek harika. Araçlarımızda yangınla mücadeleden, arazi operasyonlarına kadar bu kombinasyondan yararlanan birçok özel uygulama bulunuyor. Tork konvertörlü tam otomatik şanzıman, araç sahiplerinin ve sürücülerin maksimum güvenle çalışmasına olanak tanıyor. Hatalı vites değiştirme riski söz konusu olmuyor ve çalışma süresi maksimum düzeye çıkartılarak filo sahiplerine yüksek fayda sağlanıyor” şeklinde belirtti.

Allison Transmission Orta Doğu Bölge Satış ve OEM Müşteri Müdürü Muhammad İbrahim Khan ise açıklamasında; “Mercedes-Benz Trucks ile uzun süredir devam eden küresel iş birliğimiz, Dubai’deki bu Ride & Drive Experience etkinliğiyle devam ediyor ve Mercedes-Benz Trucks araç yelpazesine değer katmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklık sayesinde, bölgedeki müşterilerimiz için birlikte güvenilir ve güçlü bir çözüm sunmayı dört gözle bekliyoruz. Arazi şartlarında veya yoğun dur-kalk gerektiren operasyonlar gibi zorlu görevler düşünüldüğünde, maksimum güç ve araç kontrolü talep edilir. Tam otomatik şanzımanlar, sürücü konforunu artıracak, kullanım kolaylığı ve optimum manevra kabiliyeti sağlayacak” dedi.

Petersen, “Allison 3000 Serisi tam otomatik şanzıman donanımlı Mercedes-Benz Atego 4×4 sürüşünde, tekerleklere kesintisiz güç sağlanıyor. Ayrıca sürücünün iki elini direksiyondan ve gözlerini yoldan ayırmadan işine odaklanmasını kolaylaştırıyor” diye belirtti.

Allison Transmission ve Mercedes-Benz Trucks, bölgede güçlü bir ortaklık sürdürüyor. Her iki şirket, aynı özveri ve aralıksız çabayla bu bölgede daha fazla hizmet vermeyi planlıyor.

Allison Transmission hakkında

Allison Transmission (NYSE: ALSN), Dünya’nın Çalışma Şeklini Geliştiren, ticari araçlar ve savunma sanayii araçları için tahrik çözümleri tasarlayan ve üreten lider bir üretici olmanın yanı sıra orta ve ağır hizmet tipi tam otomatik şanzımanlarda dünyanın en büyük üreticisi ve bir elektrikli tahrik sistemleri lideridir. Allison ürünleri, kamyonlar (dağıtım, atık, inşaat, yangın ve acil durum), otobüsler (okul, şehir içi ve şehirler arası otobüsler), karavanlar, arazi araçları ve ekipmanları (enerji, madencilik ve inşaat uygulamaları) ve savunma sanayii araçları (tekerlekli ve paletli) gibi çok farklı alanlardaki uygulamalarda kullanılmaktadır. 1915’te kurulan Allison’ın Genel Müdürlüğü Indianapolis, Indiana, ABD’dedir. 150’den fazla ülkede faaliyet gösteren Allison Transmission’ın, Hollanda, Çin ve Brezilya’da merkez ofisleri, Macaristan, Hindistan ve Amerika’da üretim tesisleri ile Indianapolis, Indiana, Auburn Hills, Michigan ve Londra, Birleşik Krallık’ta elektrifikasyon mühendislik merkezleri de dahil olmak üzere global mühendislik kaynakları bulunmaktadır. Ayrıca Allison, dünya çapında 1,400’den fazla distribütör ve bayi lokasyonuna sahiptir. Daha fazla bilgi için allisontransmission.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

GÜNCEL

- Advertisement -

SON HABERLER